www.gryfit.com :: Aktualności :: Wydarzenia :: KRE-S w Atlas Arenie Łódź
AKTUALNOŚCI
 
PANEL KLIENTA
 
 
 
NEWSLETTER
 
PROGRAMY DO POBRANIA
AKTUALNOŚCI Gryfit Wydarzenia Gryfit KRE-S w Atlas Arenie Łódź

Wydarzenie: 9 z 27
7 | 8 | 9 |10 | 11 |


KRE-S w Atlas Arenie Łódź

2010-02-26

W 2009 roku oddana została do użytku hala widowiskowo-sportowa Atlas Arena Łódź. Jest to obecnie największy tego typu obiekt w Polsce. Płyta hali posiada powierzchnię 3 712 m², a na widowni miejsca siedzące zapewnione są dla ponad 12 tys. widzów. Za komfort mikroklimatyczny publiczności odpowiadają między innymi nawiewniki podstopniowe GRYFIT typu KRE-S, które stanowią jedno z najbardziej wszechstronnych rozwiązań dla rozdziału powietrza w salach audytoryjnych i halach widowiskowo-sportowych.

Atlas Arena Łódź to pięciokondygnacyjny nowoczesny obiekt. Oprócz hali głównej, której płyta umożliwia zabudowę lodowiska lub basenu, w obiekcie znadują się: restauracja; ośrodek odnowy biologicznej oraz zespół biur i wiele innych pomieszczeń pomocniczych.

KRE-S to nowatorskie rozwiązanie o atrakcyjnej estetyce, przeznaczone między innymi do montażu w podstopniach. Dwie średnice nominalne oraz kilka średnic montażowych dla każdej średnicy nominalnej, zapewniają możliwość optymalnego doboru nawiewnika dla zakresu wydajności od 20 m3/h do 80 m3/h. Nie bez znaczenia jest szeroka paleta rozwiązań montażowych, które zapewniają praktyczne rozwiązanie instalacyjne bez względu na sposób wykonania podstopni.

Proces doboru nawiewnika jest dwuetapowy. Pierwszy krok to optymalizacja wielkości średnicy nominalnej oraz średnicy montażowej w funkcji zakładanej wydajności, obliczeniowej różnicy temperatur oraz poziomu mocy akustycznej. Etap ten przeprowadzany jest przy pomocy symulacji numerycznych. Po dokonaniu wyboru właściwej średnicy nominalnej i montażowej wykonywany jest model w pełnej skali technicznej, w celu walidacji w laboratorium wyników uzyskanych w procesie symulacji numerycznych. Ścisła współpraca z GRYFITLAB Sp. z o.o. w procesie optymalizacji doboru, który przeprowadzany jest w Laboratorium Komfortu Wnętrza są gwarancją dla użytkownika obiektu, że zastosowane rozwiązania będę optymalne i efektywne.

wersja do drukupoleć stronęwstecz