www.gryfit.com :: Aktualności :: Wydarzenia :: Kolejny obiekt wyposażony w innowacyjny układ EMS
AKTUALNOŚCI
 
PANEL KLIENTA
 
 
 
NEWSLETTER
 
PROGRAMY DO POBRANIA
AKTUALNOŚCI Gryfit Wydarzenia Gryfit Kolejny obiekt wyposażony w innowacyjny układ EMS

Wydarzenie: 8 z 27
6 | 7 | 8 |9 | 10 |


Kolejny obiekt wyposażony w innowacyjny układ EMS

2010-03-02

Katowicki Business Point o powierzchni ponad 17 000 m² to kolejny obiekt wyposażony w klapy GRYFIT z układem EMS. Montaż i odbiory ponad 500 urządzeń to prawdziwe wyzwanie dla firmy instalacyjnej. Wykorzystanie autonomicznego testera TZ dzięki dostarczonym wraz klapami modułom Easy Maintenance System – EMS kolejny raz potwierdziło znaczące oszczędności czasu niezbędnego na odbiory wykonanych robót mechanicznych, które można było realizować niezależnie od zaawansowania prac związanych z realizacją instalacji niskoprądowej.

Klapy wyposażone w moduł EMS (zastrzeżenie w UPRP – P.379459) zapewniają szybkie i prawidłowe podłączenie testera TZ, którego bateria zasilająca umożliwia podanie odpowiedniego sterowania – impulsu prądowego lub przerwy prądowej o wybranym napięciu 24V lub 230V i wykonanie kontroli poprawności pracy klap w dowolnym momencie, poczynając od przyjęcia dostawy na budowę, poprzez etap prac montażowych, jak również po podłączeniu instalacji niskoprądowej i po przekazaniu obiektu do eksploatacji. Zastosowanie układu EMS współpracującego z testerem TZ w znaczący sposób przyśpieszają proces odbioru prac instalacyjnych i nie pozostawiają żadnych wątpliwości, co do prawidłowości ich wykonania.

Poprosiliśmy o krótką wypowiedź na temat zalet takiego rozwiązania Kierownika Robót Instalacyjnych Katowickiego Business Point:

GRYFIT: Co spowodowało, że zdecydowaliście się na zakup klap przeciwpożarowych wyposażonych w EMS?

UNIMAX: Kluczową sprawą były możliwe oszczędności w trakcie prac instalacyjnych oraz odbiorowych.

GRYFIT: W jakim zakresie tester TZ ułatwia pracę?

UNIMAX: Mogę stwierdzić z całą stanowczością, że tester TZ bardzo przyspiesza nam prace związane z uruchamianiem klap i weryfikacją poprawności wykonania prac montażowych. Zdarza się, że dostęp do siłowników klap jest utrudniony ze względu na lokalizację klap – są zamontowane pod stropem i naciąganie klap kluczem jest nie tylko czasochłonne, ale i kłopotliwe. Zastosowanie testera TZ eliminuje te problemy. Przyznaję również, że możliwość błyskawicznego podłączenia testera dzięki EMS to rewolucja w zakresie szybkiej kontroli poprawności wykonania prac instalacyjnych. Nie bez znaczenia jest możliwość częściowych odbiorów prac mechanicznych niezależnie od zaawansowania instalacji niskoprądowej – w dowolnej chwili można sprawdzić poprawność prac montażowych.

GRYFIT: Czy urządzenie jest łatwe w obsłudze?

UNIMAX: Nie sprawia żadnych problemów. Menu jest czytelne i intuicyjne. Potrzeba 5 minut i wszystko jest jasne, a dostarczona torba jest bardzo poręczna i umożliwia wygodne przechowywanie testera, gdy nie jest wykorzystywany.

GRYFIT: Czy pojemność baterii zasilających testera TZ-5 jest wystarczająca?

UNIMAX: Tak, wystarczy do przetestowania kilkudziesięciu klap, co zapewnia płynną pracę w ciągu całego dnia roboczego. Mamy w komplecie zasilacz, więc po rozładowaniu baterii, ładujemy ją dokładnie tak, jak w telefonie komórkowym.

GRYFIT: Dziękuję za wyjaśnienia.

UNIMAX: Nie ma sprawy. Dodam na koniec, że gorąco polecam klapy z układem EMS i testerem TZ – to kolosalne ułatwienie, które przynosi oszczędności i nie jest to reklama.

wersja do drukupoleć stronęwstecz